شروع کار با React Native و نصب روی ویندوز

در این پست میخوایم با همدیگه به  آماده سازی محیط برنامه نویسی برای فریموورک React Native بپردازیم.

React Native یک فریمورک چندسکویی است با استفاده از آن میتوانید طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS را انجام دهید.

نصب React Native در ویندوز

اول از همه شما باید Nodejs و روی سیستم خودتون نصب کنید به دلیل اینکه React Native از موتور Nodejs داخل پروژه ها استفاده میکنه.

برای نصب ابتدا وارد سایت Nodejs.org میشیم و نسخه مورد نظر خودمون و دانلود می کنیم  و مثل هر نرم افزار دیگه ای به شکل ساده نصب می کنیم.

بعد از nodejs نوبت به نصب JDK میرسه برای اینکار JDK و از یکی از سایت های ایرانی دانلود کنید و شروع به نصب کنید پیشنهاد استفاده از ورژن 8 جاوا هست.

بعد از نصب با جستجوی عبارت system setting وارد قسمت Advanced system setting شوید.

system setting

در قسمت System Variables روی گزینه new کلیک کنید تا یک کارد برای شما باز شود. همانند تصویر قسمت variable name عبارت JAVA_HOME و بنویسید و در قسمت پایین ادرس jdk.

JAVA_HOME

باز به سراغ System Variables میرویم و روی path گزینه edit و میزنیم و ادرس platform-tools و از پوشه sdk اضافه میکنیم تا بتونیم از شبیه ساز استفاده کنیم.

System Variables

علاوه بر اینها بهتر است که پایتون و هم روی سیستم خودتون داشته باشید نصب پایتون پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی از سایت python.org دانلود کنید.

آموزش کار با FlatList در React Native

حالا وارد ترمینال یا cmd بشید و عبارت npm install -g react-native-cli را تایپ کنید تا React Native برای شما نصب بشه. بعد از تمام پروسه نصب میتونید وارد مسیر پوشه ای که میخواید بشید و با نوشتن عبارت زیر پروژه جدیدی با نام name ساخته میشود

react-native init name

با استفاده از دستور زیر نیز برنامه روی شبیه ساز اندروید اجرا میشود.

react-native run-android

نصب React Native در مک

نصب React Native را مرحله به مرحله با تمام جزئیات برای توسعه در سیستم‌های macOS ذکر می‌کنم. لطفاً توجه داشته باشید که این راهنما برای macOS است و ممکن است برای سیستم‌عامل‌های دیگر تفاوت داشته باشد.

مرحله ۱: نصب Node.js و npm

  1. برای نصب React Native نیاز به نصب Node.js و npm دارید. می‌توانید آنها را از وبسایت Node.js دریافت کنید.
  2. پس از نصب، برای اطمینان از نصب صحیح، در ترمینال یا خط فرمان دستور node -v و npm -v را اجرا کنید و نسخه‌های نصب شده را بررسی کنید.

مرحله ۲: نصب Watchman (اختیاری)

  1. Watchman یک ابزار بسیار مفید برای ردیابی تغییرات در فایل‌ها است و توسعه React Native با استفاده از Watchman بهتر است. برای نصب آن، می‌توانید از Homebrew استفاده کنید:
brew install watchman

مرحله ۳: نصب JDK

  1. React Native برای توسعه اپلیکیشن‌های Android، نیاز به نصب JDK (Java Development Kit) دارد. می‌توانید JDK را از وبسایت Oracle یا از منبع دیگر دریافت کنید.
  2. پس از نصب JDK، مطمئن شوید که JAVA_HOME به درستی تنظیم شده است. می‌توانید این متغیر را در فایل .bashrc یا .bash_profile خود تنظیم کنید.

مرحله ۴: نصب Android Studio

  1. برای توسعه اپلیکیشن‌های Android با React Native، نیاز به نصب Android Studio بر روی سیستم خود دارید. می‌توانید آن را از وبسایت Android Developer دریافت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *