حسام رسولیان

شروع کار با React Native

  • نوشته شده در ۰۲ مهر ۱۳۹۷
  • توسط
  • در آموزش

سلام در این پست میخوایم با همدیگه به  آماده سازی محیط برنامه نویسی برای فریموورک React Native بپردازیم.

اول از همه شما باید Nodejs و روی سیستم خودتون نصب کنید به دلیل اینکه React Native از موتور Nodejs داخل پروژه ها استفاده میکنه.

برای نصب ابتدا وارد سایت Nodejs.org میشیم و نسخه مورد نظر خودمون و دانلود می کنیم  و مثل هر نرم افزار دیگه ای به شکل ساده نصب می کنیم.

بعد از nodejs نوبت به نصب JDK میرسه برای اینکار JDK و از یکی از سایت های ایرانی دانلود کنید و شروع به نصب کنید پیشنهاد استفاده از ورژن ۸ جاوا هست.

بعد از نصب با جستجوی عبارت system setting وارد قسمت Advanced system setting شوید.

Image

در قسمت System Variables روی گزینه new کلیک کنید تا یک کارد برای شما باز شود. همانند تصویر قسمت variable name عبارت JAVA_HOME و بنویسید و در قسمت پایین ادرس jdk.

Image

باز به سراغ System Variables میرویم و روی path گزینه edit و میزنیم و ادرس platform-tools و از پوشه sdk اضافه میکنیم تا بتونیم از شبیه ساز استفاده کنیم.

Image
علاوه بر اینها بهتر است که پایتون و هم روی سیستم خودتون داشته باشید نصب پایتون پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی از سایت python.org دانلود کنید.
حالا وارد ترمینال یا cmd بشید و عبارت npm install -g react-native-cli را تایپ کنید تا React Native برای شما نصب بشه. بعد از تمام پروسه نصب میتونید وارد مسیر پوشه ای که میخواید بشید و با نوشتن عبارت
react-native init name

پروژه تحت عنوان name بسازید. با نوشتن عبارت

react-native run-android

پروژه روی شبیه ساز اندروید اجرا می شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *