حسام رسولیان

زبان های برنامه نویسی پردرآمد در سال 2018

به نظر شما بیشتر در آمد در حوزه برنامه نویسی متعلق به توسعه دهندگان کدام زبان برنامه نویسی است؟ البته معلوم که نمیشه از مقایسه زبان های برنامه نویسی درآمد یک شخص و تخمین و شاخص های خیلی زیادی درگیر هستند اما به طور میانگین درآمد توسعه دهندگان مختلف و میخوایم با هم بررسی کنیم. این آمار مربوط به سال 2017 میباشد.

نکته: آمارها مربوط به میانگین درامدی در آمریکا و برای یک برنامه نویس ارشد هست.

10. SQL

زبان کوئری نویسی SQL طبق آمار paysa.com حدود 13درصد آگهی های IT مهارت SQL نویسی و ضروری میدانند برای استخدام. این مهارت برای مدیریت پایگاه داده های مختلف از آن استفاده می شود.

میانگین درآمد: $80,000

9. C#

سی شارپ یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به خصوص در ایران میباشد که توسط شرکت مایکروسافت پشتیبانی میشود. همچنین ویژگی هایی چون گستردگی و آسانی, شی گرایی باعث پیشرفت این زبان در 16 سال گذشته شده است.

میانگین درآمد: $89,000

طراحی اپلیکیشن

8. JavaScript

بی شک جاوااسکریپت یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی دنیا میباشد که در زمینه های مختلف از آن استفاده میشود. همین علت باعث شده که جاوااسکریپت همیشه بازار کار مناسبی داشته باشد.

میانگین درآمد: $92,000

7. R

از زبان R بیشتر در محاسبات آماری و داده ای استفاده می کنند. R یکی از زبان هایی میباشد که در سال های اخیر به لطف Big Data و بقیه عوامل رشد فوق العاده زیادی داشته هست و به توسعه دهندگان جدید در صنعت نیاز دارد.

میانگین درآمد: $99,000

6. C

یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی دنیا C هست. شاید شما هم مثل خیلی های دیگه با C شروع به برنامه نویسی کردید اولین بار. C اساس و پایه اکثر کامپیوتر های مدرن امروزی می باشد و در زمینه های مختلفی از آن استفاده می کنند.

میانگین درآمد: $100,000

5. Perl

یکی از محبوب ترین زبان های اسکریپتی که در ساخت برنامه های گرافیکی, سیستم های مالی, سیستم های مدیریتی از آن استفاده می شود بی شک زبان پرل است.

میانگین درآمد: $100,000

4. C++

اگر میخواید که یک برنامه نویس حرفه ای صدا زده بشید نیاز دارید که با C++ کار کنید. C++ فوق العاده انعطاف پذیر هست و در طراحی سیستم هایی در مقیاس بزرگ و سرور از آن استفاده می شود.

میانگین درآمد: $102,000

3. Python

پایتون زبانی بسیار آسان و همه کاره و قدرتمند. به هیچ وجه نمیتونید زبانی مثل پایتون پیدا کنید که هم آسان و با امکانات فوق  العاده باشد. کمپانی های بسیار بزرگی مثل ناسا و گوگل از پایتون در پروژه های خود از آن استفاه می کنند.

میانگین درآمد: $105,000

3. Swift

زبان سویفت از زمانی که توسط اپل معرفی شد به سرعت درحال رشد هست و آینده بسیار خوبی هم در انتظارش خواهد بود.

سویفت زبان مخصوص برنامه نویسی برای iOS, Mac می باشد.

میانگین درآمد: $115,000

1. Java

جاوا یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی هست که در تمام زمینه ها از آن استفاده میشود از موبایل و دسکتاپ گرفته تا سرور و دستگاه خودپرداز حتی.

میانگین درآمد: $130,000

پیام بگذارید

12 + 8 =